Алпийците на HEAD постигнаха цели 7 златни медала от възможни 12 в битката за Световната купа по ски алпийски дисциплини.
При жените германката Мария Рийш (HEAD) спечели Световната купа по ски алпийски дисциплини, след като последното състезание за сезона в швейцарския зимен център Ленцерхайде бе анулирано. Гиганският слалом, който бе насрочен за събота, 19-ти март, не се проведе заради топло време и дъжд в Швейцария. Това е първа световна купа в кариерата на германката. Победата на Рийш сложи край на серията от три поредни години, в които нейната най-добра приятелка – американката Линдзи Вон печелеше Големия кристален глобус.
Линдзи Вон (HEAD) спечели три Kристални глобуса за три дни в дисциплините спускане, SUPER-G и в супер-комбинацията. Това се случи в италианския зимен център Тарвизио.
При мъжете Тед Лигъти грабна малкия Кристален глобус в дисциплината гигантски слалом, а ветеранът Дидие Кюш добави в колекцията си нови два Кристални глобуса – в дисциплините спускане и SUPER-G.
В бранд-класацията HEAD извоюва 6 челни места от възможни 15. Още един забележителен сезон за снежните HEAD-атлети е в историята ! В очакване на новия сезон 2011/2012 останете верни на любимата си марка ! Благодарим ви !