Джокович, Мъри и Бердих на четвъртфинали в Париж

Nov 11th, 2011 | By mara | Category: новини, спортове, тенис новини

Новак Джокович се пребори от загубен първи сет за победата над сънародника си Виктор Троицки с 4-6, 6-3, 6-1. Световният номер едно загуби две свои подавания в първия сет и се огъна на първия сет пойнт на Троицки с бекхенд в мрежата.

Във втория Джокович поведе с 2-0, само за да изравни Троицки. Джокович направи втори пробив за 4-2 с бекхенд уинър по диагонала преди да изравни.

Троицки е губил в последните си 9 срещи с Джокович и съпротивата на 15-тия поставен се разпадна в третия сет, като позволи на шампиона от 2009 г. тук да вземе мястото си сред последните осем.

“Беше труден мач”, каза Джокович, за когото се спекулираше, че няма да участва в турнира, заради проблеми с рамото.

“Не съм там, където би ми се искало да бъда с рамото си, но накрая днес подобрих представянето си. Никога не е лесно да играеш с някой, който познаваш добре, който ти е приятел извън корта, но победата си е победа.”

Следващият противник на Джокович ще бъде Жо-Вилфред Цонга, шампион тук от 2008 г.

Анди Мъри направи 18 поред победи след впечатляващо 6-2, 6-2 в мача му срещу Анди Родик, който свърши за 62 минути, а 13-тият поставен американец ядосано хвърли ракетата си в средата на втория сет.

“Започнах мача добре, което винаги е важно срещу Родик, защото той играе най-добре, когато води”, каза Мъри. “Аз го пробих рано и играх много добре.”

На четвъртфиналите Мъри ще се срещне Томаш Бердих, шампион от 2005 г., който победи в два сета 11-ия поставен Янко Типсаревич.  С този мач станаха ясни и последните трима с място на финалите на ATP в Лондон – Бердих, Цонга, и Фиш.

Tags: , ,

Коментирай

HEAD ski