Жулиен Бенето не успя да затрудни Ноле

Новак Джокович (Head YouTek IG Speed MP) изнесе поредния си силен мач на US Open и си осигури място на осминафиналите след победа с 6-3 6-2 6-2 срещу Жулиен Бенето – пета поредна срещу французина и десета в Ню Йорк.

Всъщност US Open определено може да се нарече един от най-успешните турнири на Ноле – в последните шест години е спечелил 32 от общо 36 изиграни мача и за този период има два полуфинала, два финала и една титла.

От началото на тазгодишното издание на турнира сърбинът помита всичко по пътя си, а днешния мач не бе изключение – Джокович имаше тотално превъзходство от първата до последната минута, а Бенето така и не успя да затрудни противника си, дори и минимално. За целия двубой Новак нито веднъж не бе изправен пред точка за пробив в неговите подавания, а на свой сервис даде едва 14 точки на французина за тези три сета.

Миналогодишният шампион спечели 5 от общо 12 гейма, в които посрещаше и след експресните 97 минути игра си осигури място на осминафиналите, където очаква Александър Долгополов или Станислас Вавринка. От началото на турнира, за тези три изиграни мача, Джокович е загубил само 14 гейма или средно по по-малко от два гейма на сет.