Мъри на 1/2 финала в Токио, Маша в Пекин

Миналогодишният шампион Анди Мъри (HEAD YouTek IG Radical Pro) продължава защитата на титлата си в Токио и се класира за 1/2-финалите на турнира след победа с 6:2, 3:6, 6:2 над поставения под номер 7 Станислас Вавринка. Въпреки че даде един сет на швейцареца, златният медалист от олимпийските игри в Лондон показа силна игра от основната линия и няколко много красиви волета.

Анди Мъри започна великолепно двубоя си с Вавринка, повеждайки набързо с 5-1 гейма, а малко по-късно и със сет аванс. Във втория ролите се размениха и грешките на шотландеца изобилстваха, докато всичко в играта на Вавринка вървеше. Третата част започна равностойно, за да се стигне до 2-1 гейма в полза на Мъри и поредица от дюсове в подаването на швейцареца.

В крайна сметка всичко се реши за по-малко от минута – изключителен спринт на Анди му позволи да стигне до на пръв поглед невъзможна къса топка и да предизвика грешка на противника си, а при последвалата точка за пробив се намеси мрежата и топката тупна неспасяемо в полето на Вавринка. До края на двубоя Мъри не само, че не изпусна пробива преднина, но направи и още един и след два часа игра се поздрави с победата.

За място на финала шотландецът ще спори с Милош Раонич, който отстрани третия в схемата Янко Типсаревич с 6:7(5), 6:2, 7:6(7) в мач, продължил 2 часа и 45 минути.

Напред продължава и Мария Шарапова (YouTek IG Instinct MP). Шампионката от “Ролан Гарос” също се класира за 1/2-финалите на силния турнир  в Пекин (Китай) след като днес рускинята спечели първите девет гейма в срещата си с Анджелик Кербер, когато при резултат 6-3 3-0 германката се отказа поради контузия. Следващата съперничка на Маша ще се определи от двубоя между звездата на домакините На Ли и миналогодишната шампионка Агнешка Радванска.