Шарапова с рекорд от 28 поредно спечелени гейма

Мария Шарапова (Head Graphene Instinct MP) продължава с победите на тазгодишния Australian Open, а днес нейна жертва стана бившата №1 и финалистка в Мелбърн Винъс Уилямс. Резултатът? 6-1 6-3 в двубой, в който Маша тотално надигра съперничката си, и то във всеки един показател, а в същото време американката показа, че след здравословните проблеми, все още е далеч от най-добрата си форма.

За Винъс това бе втората най-тежката загуба в Мелбърн, след като на полуфиналите през 2001 г.  загуби от Мартина Хингис с 1-6 1-6.

“Много се радвам, че отново играх срещу Винъс – тя е невероятна шампионка и без значение от класирането ѝ в ранглистата и физическите проблеми, през които преминава, винаги е много трудно да играеш срещу нея”, коментира победителката след края на срещата.

Припомняме ви, че в първите два кръга Шарапова записа две победи с по 6-0 6-0, превръщайки се в третата тенисистка, правила това на турнири от Големия Шлем и едва втората с подобен старт.  Единствено Уенди Търнбул е правила подобно нещо, но още в следващия кръг загуби, докато Шарапова вече е рекордьорка по най-много спечелени поредни геймове на старта на турнир от шлема – 28.

Мария започна просто великолепно, показвайки в пълна степен най-доброто, на което е способна. Абсолютно всичко в играта ѝ вървеше, а двубоят започна с бързи четири гейма в нейна полза, преди Винъс да успее да задържи подаването си. Последва серия от още пет гейма в сметката на рускинята, спряна отново след спечелен сервис гейм от американката, а малко по-късно рускинята сервираше за мача при 5-1.

Точно тогава допусна първия си на тазгодишния Australian Open пробив, но при втория си опит да затвори мача на свой сервис не допусна отново същата грешка, а мачболът бе спечелен по шампионски – след мощен ас.

Следващата противничка, или може би по-скоро следващата жертва на Шарапова, е намиращата се под №43 в света Кирстен Флипкенс, която по-рано днес надигра Валерия Савиних с 6-2 4-6 6-3.