Джокович срещу Хаас на четвъртфинал

Световният # 1 Новак Джокович (HEAD YOUTEK GRAPHENE SPEED)  за 16-и пореден път се класира за  четвъртфинал в турнирите от Големия шлем. С резултат  4:6, 6:3, 6:4, 6:4 сърбина се наложи над №19 Филип Колшрайбер след над два часа и половина игра.

Джокера не започна особено добре в  първата част на мача и допусна да бъде пробит в петия гейм. След това Колшрайбер спаси две точки за пробив, а после и затвори  с 6:4. Отговорът на Ноле бе красноречив – той поведе бързо с 4:1 във втория. Въпреки  известните неволи след това световният номер 1 не  допусна нова изненада и изравни сетовете с 6:3 в своя полза. Доминацията на Джокович на корта продължи и той проби още в третия гейм на следващия сет, което сякаш прекърши съпротивата на неговия съперник. Ноле спечели 80% от точките дори при свой втори сервис, за да затвори с 6:4.В четвъртия сет Джокович осъществи два пробива и продължи да доминира на корта за 5:2. Колшрайбер върна един от тях, но силите му в този мач стигнаха единствено дотук. Така за място в полуфиналите Ноле ще спори с други немски представител – опитният Томи Хаас.

Томи Хаас (HEAD YOUTEK IG PRESTIGE MIDPLUS) достигна до този мач след разгромна победа над Михайл Южни (HEAD YOUTEK EXTREME PRO) . С краен резултат 6:1,6:1,6:3 германецът определено изненада експертите с лесната си победа на Южни, който наскоро го бе победил в два сета. Опитният Хаас определено ще бъде достоен противник на Джокера на четвъртфинала.

Така за място в полуфиналите Ноле ще спори с други немски представител – опитният Томи Хаас. До момента Джокович води с 4:3 в преките срещи с германеца.

Германецът обаче спечели последния им сблъсък – в Маями тази година. Другите два успеха на Хаас са на трева – през 2009-а в Хале и Уимбълдън. Интересното е, че Хаас е първият представител на своята страна, който стига толкова напред в турнира от 1996-а.