Турнирът в Лондон предoстави уникални изненади за любителите на тенис и стана, като че ли, доста по-непредвидим при липсата на имена като Роджер Федерер, Жо-Вилфред Цонга, Рафаел Надал, Виктория Азаренка, Ана Иванович, Лейтън Хюит, Жил Симон, Каролин Вожняки, Джон Иснър, Петра Квитова, Марин Чилич (Head YouTek Graphene Instinct) и Мария Шарапова (Head YouTek Graphene Instinct MP).
За всичко това “спомогната” и многото контузии, сполетяли горепосочените играчи, и дали състоянието на тревната настилка или изморителният сезон, през който минаха топ тенесистите е причината, все още не може да се каже, но фактите са си факти.
След като една от най-големите конкурентки на Мария Шарапова (Head YouTek Graphene Instinct MP) – Вика Азаренка се контузи и дори не излезе за втория си мач срещу Пенета, Маша бе победена от 2о-годишна HEAD бунтарка и преминала през квалификации Мишел Ларчер де Брито (Head YouTek Extreme) от Португалия с 6-3 6-4. С това Мария записа най-ранната загуба на турнир от Големия шлем от 2010 насам :
” Случилото се е комбинация от фактори. Нека отдадем на моята съперничка заслуженото! Мисля че тя игра наистина добре. Беше много стабилна от основната линия” – сподели по спортсменски разочарованието си световната номер 3 Шарапова.