Всички HEAD бунтари от 3ти кръг продължиха напред

Световният номер 1 и шампиона на US OPEN 2011 – Новак Джокович (HEAD YouTek IG Graphene Speed Pro) , изтреля себе си в 4-ти кръг на отвореното първенство на Америка след победа над Жоао Силва с 6-0, 6-2, 6-2.  Джокера достигна до победата след час и 40 минути и следва да се изправи срещу  Марсел Гранолер в следващия си мач.

Томаш Бердих (HEAD YouTek IG Graphene Instinct MP)  беше също толкова убедителен и клинично точен в мача си рещу Жулиен Бенето с 6-0, 6-3, 6-2 и ще очаква бившия HEAD бунтар Станислав Вавринка в четвърти кръг.

Защитаващият титлата си от миналата година Анди Мъри (HEAD YouTek IG Radical PRO) победи Флориан Майер (HEAD YouTek IG Prestige MidPlus) s 7-6(2), 6-2, 6-2. Мъри ще очаква Денис Истомин през утрешния ден.

Миша Южни (HEAD YouTek IG Extreme PRO)  изкозирува четири пъти след четирисетовия си мач срещу, както казват,  ”неостаряващия”  Томи Хаас (HEAD YouTek IG Prestige MidPlus) и ще трябва да застане срещу Хюит на корта на следващия си мач.

Ришар Гаске (HEAD YouTek IG Extreme PRO) водеше с 6-3, 2-6, 6-4, 4-2 в мача си срещу Дмитрий Турсунов, когато рускакът се оттегли от корта поради контузия. Гаске трябва да се изправи срещу канадската надежда – гиганта Милош Раонич.

При жените Роберта Винчи (HEAD YouTek IG Extreme PRO) вече резервира мястото си на 1/16 финалите след като победи Карин Кнап с 6-4, 6-3 в късните часове снощи.