Стивънс спечели точките си със стил, но Уилямс взе мача

Серена Уилямс взима загубите си доста насериозно, а паметта и е дълга. Спомнете си само как Мария Шарапова (HEAD YouTek IG Graphene Instinct MP) губи лесно мачовете си срещу Уилямс през последните години, откакто я победи на онзи финал на Уимбълдън.

На финала на последните Олимпийски игри Маша едвам успя да вземе един гейм. Като всеки голям шампион Серена не обича да губи и излиза срещу тези, които са записали победа срещу нея наскоро с желязна решимост.

Уилям победи своята млада наследница Слоун Стивънс (HEAD YouTek IG Radical Pro) с 6-4, 6-1 гейма, но може да се каже, че Стивънс направи няколко блестящи уинъра.

Ако се извадят най-интересните 10 точки от мача,  7 или 8 от тях са за младата Слоун.  Уилямс взимаше по-голямата част от не чак толкова красивите такива и точка по точка се придвижваше към победата.

Стивънс спечели също така повечето от разиграванията стигнали между 4 и 9 удара, докато Серена доминираше в късите разигравания от по 1 до 3 удара в тях.

Ако използваме футболна аналогия – Слоун имаше доста добри и чисти положения, удрайки невероятни завършващи удара, когато трябваше да спасява брейкпоинт, а Серена рядко и правеше подараци и намали шансовете и за лесни точки до минимум.

Подхода на Уилямс към мача показва колко сериозно взима Слоун като съперник, а в интервюто си със Мери Джо Фернандес след мача посочи Стивънс като бляскавото бъдеще на американския тенис.