Първата ракета на България при дамите - Цветана Пиронкова(Head Graphene Instinct) се класира за осминафиналите на турнира от категория Premier в Сидни, който спечели през миналата 2014 година. В първия кръг на основната схема Цвети се наложи на поставената под №8 в основната схема на надпреварата и 12-а в света Флавия Пенета. Краен резултат - 6-3 7-6(4) !!!

Тръгналата от квалификациите Цвети започна с пробив двубоя. Италианката го върна за 3:3, но веднага след това пловдивчанката отново постигна брейк. При 3:5 Пенета сервираше за оставане в сета, Цвети обаче проби на нула и затвори първата част. Във втората част се стигна до тайбрек. Двете тенисистки размениха полетата при 3:3 точки като всяка печелеше подаването си. Цвети постигна минибрейк за 6:4, което й донесе два мачбола. 27-годишната българка хладнокръвно реализира първия, за да запише първи успех срещу именитата Пенета в четвъртия двубой помежду им.

Пловдивчанката вече си осигури 80 точки за световната ранглиста, но все още има да защитава. На осминафиналите Цветана очаква американската тийнейджърка Медисън Кийс, която е 33-а в класацията на WTA. Двете са играли само веднъж. Миналата година в Индиън Уелс Кийс спечели с 6-2 6-1.

