Джокович с втора поредна титла на Индиън Уелс

Новак Джокович(HEAD Graphene Speed) защити титлата си на Индиън Уелс. Във финалната среща Ноле се наложи над Роджър Федерер в повторение на миналогодишния финал. Двамата предложиха трисетов трилър на изключително високо ниво. Това беше 38-ми двубой между двамата, като сърбинът спечели 18-та победаКраен резултат 6-3 6-7 6-2.
djoko

Първият сет бе решен от един пробив в полза на Джокета. Във втората част отново Ноле бе по-концентриран и  успя да поведе с 4:2 гейма отново, но Федерер върне пробива и да изравни за 4:4, а в последствие докара нещата до тайберк. Швейцарецът навакса изоставане си стигайки до 6:5 в своя полза и спечели разиграването с което доведе мача до решителен сет. В заключителната трета част Джокович започна ударно с пробив и поведе с 2:0. След мъчителен трети гейм обаче Роже върна пробива и изравни, но световният номер 1 показа удивителна игра в шестия гейм и поведе с 4-2, което тотално сломи съпротивата на Федерер и донесе втора поредна титла на Джокович на кортовете на Индиън Уелс.

През тази седмица ще видим Ноле ще защитава титлата си миналата година на турнира в Маями.