Джокович срещу Федерер в мач от полуфиналите на Уимбълдън

Мнозина си пожелаха полуфинал на Уимбълдън между шесткратния шампион Роджър Федерер и миналогодишния победител Новак Джокович (HEAD YouTek IG Speed MP), а ето, че мечтаният полуфинал вече е факт – двамата ще се изправят един срещу друг в спор за място на финала на Уимбълдън, а това ще е и битка за първата позиция в ранглистата.

Ако Ноле стигне до победата, то ще си гарантира оставане под №1 след края на турнира, а ако швейцарецът се поздрави с успеха ще направи решителна крачка към завръщане на върха на ранглистата.

Роджър се класира за тази фаза на турнира след победа с 6-1 6-2 6-2 над Михаил Южни. Ноле се наложи с 6-4 6-1 6-4 над Флориан Майер. Сърбинът имаше сериозни затруднения единствено в първия сет, когато изоставаше с пробив пасив, а при 4-4 Майер поведе с 0-40 и имаше златен шанс да спечели гейма, но изпрати волето си точно където се намираше Ноле, а световният №1 отговори с впечатляващ минаващ удар, попаднал на линията. В крайна сметка Джокович  задържа подаването си, още в следващия гейм проби и спечели първата част, а до края не изпусна инициативата и записа поредната си трисетова победа на тазгодишния Уимбълдън.

С удоволствие ще играя срещу Новак на полуфиналите и се надявам да се получи хубав мач”, сподели Федерер по повод предстоящия сблъсък.

Това ще е епизод №27 от съперничеството между двамата, но нито един от тези срещи не е била на трева. Федерер води с 14-12 в преките сблъсъци, но е загубил последните им три мача, а що се отнася до полуфинали на турнири от Големия Шлем – Ноле води с 5-3. Ако става въпрос всичките им мачове на Големия Шлем резултатът е равен 5-5.