Мъри победи Шарди без загубен сет

Анди Мъри (Head Graphene Radical Pro) продължава убедителното си представяне на тазгодишния Australian Open и се класира за полуфиналите след победа с 6-4 6-1 6-2 над Жереми Шарди (HEAD). За шотландеца това бе пета поредна победа без загубен сет в Мелбърн, но от друга страна до този момент така и не е срещал поставен.

Това ще се промени още в следващия му мач, когато в спора за място на финала ще се изправи срещу четирикратния шампион в Мелбърн Роджър Федерер.

Мъри и този път не срещна никаква съпротива, а победата му можеше да бъде дори още по-изразителна, но в първия сет допусна типичното си отпускане и бе на път да пропилее преднина от 4-0 гейма. Шарди не само, че върна единия пробив, а при 4-5 дори поведе с 0-30 в подаването на противника си, но след серия от дюсове Анди все пак измъкна сервиса си, а с това и сета.

Вторият и третият преминаха под тоталната доминация на шотландеца, който спечели 11 от следващите 13 гейма на мача, за да се стигне до ситуация, в която при 5-1 гейма сервираще за мача. Шарди върна единия пробив, но веднага след това Мъри отново проби, класирайки се по този начин за 11-и път на полуфинал на турнир от Големия Шлем и четвърти пореден на Australian Open.

Що се отнася до представянето му на четирите най-силни състезания в света на тениса, Мъри е в серия от 12 поредни победи и е спечелил 18 от последните си 19 мача на турнири от шлема.