Шарапова с нова победа над Ерани, отива на полуфинал с Кириленко

Поставенета под номер 2 в основната схема на турнира в Индиан Уелс Мария Шарапова (YouTek Graphene Instinct) победи Сара Ерани в мач от четвъртфиналната фаза с  7-6 6-2.След оспорван първи сет достигнал до тайбрек рускинята все пак успя да наложи волята си, което на практика и отвори широко вратите към полуфиналната фаза тъй като във втората част Ерани не беше конкурентноспособна на Маша и спечели едва 2 гейма. Това бе 15 поредна победа на Шарапова над тази съперничка.

След тази победа се оформи руски полуфинал в Индиан Уелс, тъй като в другият четвъртфинал Мария Кириленко успя да победи Петра Квитова в три сета 4-6, 6-4, 6-3. Кириленко продължава да показва удивителна игра на този турнир, чийто награден фонд е 5,1 милиона долара – първо победи младата надежда на домакините МакХейл,а  след нея отново в три сета бе победена една от фаворитките Агниешка Радванска.

Кириленко и Маша са се срещали 6 пъти като в три от срещите се е стигало до три сета. Иначе Шарапова има 4 победи над тази съперничка, две от които бяха миналата година съответно на Олимпийските игри и пак в Индиан Уелс само, че този път в четвъртфинална фаза. Интересно е да се каже също, че двете имат не малко мачове на двойки, което определено ни гарантира един оспорван и интересен мач.