Дел Потро сложи край на серията на Джокера, Бердих отстъпи на Рафа

Световният номер 1 Новак Джокович (HEAD YOUTEK GRAPHENE SPEED) отпадна след трисетов мач на полуфиналите в Индиън Уелс. Хуан Мартин Дел Потро успя да прекрати серията на сърбина датираща от края на миналата календарна година.

Двубоят  тръгна прекрасно за Новак и той спечели първия сет с пробив  в 10-тия гейм с което затвори резултата на 6-4 в геймовете. Във втория обаче Дел Потро изравни играта и след няколко разменени пробивa успя да се наложи със същия резултат. Интересно започна решаващият сет и след три изиграни гейма и 3-0 в полза на Джокера той вече се виждаше на финал, но аржентинеца определено не се предаде и достигна до 4-4. При този резултат сервиза на Ноле определено не беше на ниво и той бе пробит след няколко дюса. Да затвори мача не беше лесно за Хуан Мартин Дел Потро, но той все пак го стори и днес ще спори за титлата.

В другия полуфинал Томаш Бердих (HEAD YouTek Graphene Instinct MP) загуби от завърналия се скоро на корта Рафа Надал в два сета 6-4 7-5. Чехът представи  добра игра и затрудни максимално именития си съперник, въпреки това, пробивите, които реализира Рафа, бяха достатъчни за победата му. Левичарят от Майорка не е губил от Хуан Мартин Дел Потро от 2009 година и сега на финала ще се опита да продължи тази серия.