HEAD бунтарите крачат напред в Монте Карло

Световният номер 1 Новак Джокович (Head YouTek Graphene Speed Pro) стартира с трудна победа във втори кръг на Masters 1000 турнира в Монте Карло. Сърбинът се наложи над Михаил Южни с 4-6 6-1 6-5 в мач продължил повече от 2 часа.

Ноле започна трудно мача и още в старта на първия сет изоставаше с 0-4. Все пак Джокера докара нещата до 4-5, но Южни си взе подаването и затвори първата част. Във втория сет сърбинът заигра много по-стабилно като Южни взе само първото си подаване и загуби 6 последователни гейма. В решителната част на мача интригата сериозно се завърза – след няколко разменени пробива резултата стана 3-3. В седмият маратонски гейм руснакът успя да се наложи, но силите му не достигнаха за повече и Джокович спечели следващите три гейма, с което затвори мача в своя полза.

Следващият мач на централния корт днес бе този между Анди Мъри (HEAD YouTek Radical Pro) и Едуард Роже-Васлен. Поставеният под номер 2 в световната ранглиста британец се наложи доста убедително над съперника си от Франция. В първата част Анди даде на своят противник само един гейм, а във втория сет, въпреки че не показваше максимума от възможностите си, Мъри отново доминираше и спечели с 6-4.

Другият от бунтарите, който се изяви днес по кортвете в Монте Карло и продължава напред, като ще срещне Ришар Гаске, е Марин Чилич (Head YOUTEK Graphene Instinct MP). Високият 195 см хърватин победи в два сета 6-2 6-3 намиращия се под номер 26 в световната ранглиста Кевин Андерсън.

Томаш Бердих (Head YOUTEK Graphene Instinct MP) пък се наложи  трудно над испанеца Марсел Гранолерс. Чехът не допусна да му бъде взет сет, но трябваше да се изиграят 12 гейма преди да спечели първата част с 7-5. Вторият сет пък се реши само с един единствен пробив в полза на Бердих и така се оформи финалния резултат.

Head бунтарите на 1/16 финалите утре:

Бердих – Фонини

Чилич – Гаске

Вавринка – Мъри

Джокович – Монако

Стискаме палци и на Гришо, който е определян за фаворит в утрешния си мач  срещу Флориан Майер. Пожелаваме му победа и мач срещу Надал, в който да спре 8 годишната му серия без загуба в Монте Карло.