Топ ракетите на HEAD на крачка от чатвъртфиналите

Световният №1 Новак Джокович (HEAD YOUTEK GRAPHENE SPEED) победи Григор Димитров в трети кръг на “Ролан Гарос” след  6:2, 6:2, 6:3 на Централния корт във френската столица.

Ноле определено си бе извадил поуки от последната среща с българина и бе далеч по-мотивиран  по време на целия мач.Сърбинът не позволи да бъде поставен под натиск. а и Гришо определено не изигра най-добрия си мач.Първата ракета на България допусна доста непредизвикани грешки с което допълнително улесни  задачата на съперника си.

Томи Хаас (HEAD YOUTEK IG PRESTIGE MIDPLUS) победи високия американец Джон Иснър в мач продължил повече от четири часа. След като пропусна цели 12 мачбола в четвъртия сет 35-годишният HEAD бунтар се измъкна от дупката в която изпадна след като водеше с 2-0 сета и триумфира чак в петия сет с 10-8. Краен резултат 7-5, 7-6(4), 4-6, 6-7(10), 10-8. Това разбира се е нормално за германец. който сме свикнали да гледаме в маратонски мачове и нищо в сравнение с рекордният му над 11-часов мач, който изиграва на Уимбълдън срещу Маю, когото побеждава със 70-68 гейма в решаващия сет.

Поставения под номер 7 в основната схема на турнира Ришар Гаске (HEAD YOUTEK IG EXTREME PRO) и този под номер 9 Станислав Вавринка ще се изправят един срещу друг в един от най-интересните четвъртфинали на Ролан Гарос. Французина все още няма загубен сет и може да се похвали с първото си достигане до тази фаза на Ролан Гарос. Двамата с Вавринка има приблизително еднакъв стил на игра и определено ще са зрелище със силните бекхенди с една ръка.