4 HEAD ракети от последните 8 останали на US OPEN 2013

Топ HEAD ракетите – Новак Джокович (Head YouTek IG Graphene Speed Pro) , Анди Мъри (Head YouTek IG Radical Pro) , Ришар Гаске (Head YouTek IG Extreme Pro) и Михаил Южни (Head YouTek IG Extreme Pro) достигната до 1/4 финалите на откритото първенство на Америка.

Световният номер 1 Джокович все още не е дал и сет на нито един от противниците си и записа четири трисетови победи срещу Беранкис в 1ви кръг,  Бекер във 2ри кръг, Соуса в 3ти и Гранолер на 1/16 финалите – дори може да се каже, че в повечето от случите изнасяше урок по тенис.

“Имал съм силни мачове в миналото… но определено днес, във втория и третия сет играх най-добрия тенис някога. Доволен съм от психическата и физическата си подготовка и това определено се случва в най-подходящия момент за мен.” -  сподели Ноле след последния си мач, в който регистрира 25 поредни точки на свой сервиз и записа резултат 6-3, 6-0, 6-0.

Ноле ще трябва да се изправи срещу Миша Южни, който направи повече от уникален обрат срещу бившия шампион Лейтън Хюит. Head бунтарят трябваше да спаси няколко мач бола и да обърне финалния сет от 5-2 за австралиеца. Миша взе подаването си и в последствие и проби, за да докара нещата до 5-5. В 11-тия гейм няколко убийствени форхенда помогнаха на руснака да се побере до два скрити  мачбола,  вторият ое които той реализира. “Полковникът”  безцеремонно спечели последвалото си подаване, с което затвори и мача и осигури шанса да изкозирува за победоносно пети път на американските кортове.

” Борех се докрай в четвъртия и петия сет, защото просто все още не ми се прибираше вкъщи. Публиката не беше против мен,а по-скоро за Лейтън. Той е велик тенисист. Когато е на корта не спира да се бори.” – сподели Южни след мача.

Ришар Гаске ще се изправи днес срещу финалиста на тазгодишния Ролан Гарос – Давид Ферер, срещу когото има само една записана победа. Гаске имаше тежък последен мач срещу гиганта Милош Раонич, а победата дойде след 5-сетов напрегнат мач.

Защитаващият титлата си от миналата година Анди Мъри ще се изправи срещу Станислав Вавринка утре. Анди води в общата статистика с 8-5 победи, но швейцарецът има записани победи в може би два от най-важните мачове помежду им – в Монте Карло тази година и на кортовете на US Open през 2010.

“Ще бъде много тежък мач”, сподели Мъри, който има 11 поредни победи в Ню Йорк – “Той игра невероятен тенис през цялата година. Той е много талантлив играч.”