7-ма титла за сезона за Ноле!

Поставеният под номер 1 Новак Джокович (HEAD YouTek IG Graphene Speed Pro) защити титлата си на Шанхай Мастърс турнира след като победи в трисетов мач аржентинеца Хуан Мартин Дел Потро.

HEAD бунтарят спечели 7-мата с титла за годината с резултат 6-1, 3-6, 7-6 (7-3) след повече от 2 часа и половина борба, подхранвайки надеждите си да възвърне челното си място на световната ATP ранглиста до края на годината.

Ноле доминираше в първите 34 минути на първия сет, пробивайки сервиза на  Дел Потро във втория и четвъртия гейм и изглеждаше сякаш целия контрол върху играта беше в ръцете му.

Дел Потро, обаче, отговори подобаващо във втората част, където стигна до преднината от 3-0 гейма. Той превъзмогна резултата от 0-40 в седмия гейм и спечел 5 поредни точки за да затовори сета после на нула.

В решаващият сет Дел Потро спаси 2 мач бола при 5-4 гейма и така вкара играта в тайбрек, но HEAD бунтарят успя да задържи нервите си и спечели 12-тия си пореден мач с добре пласиран уинър от бекхенд върху линията.

Пред www.atpworldtour.com Дел Потро сподели: “ Мачът беше много оспорван. Мисля, че Ноле изигра невероятни точки в тайбрека. Мачът беше доста вълнуващ. На Умбълдън той също изигра един невероятен мач срещу мен. Бях толкова близо да го победя след Надал…”