Джоко – Ниеминен и Гаске – Фонини са последните четвъртфинали

След като по рано днес Жо Вилфред Цонга и Рафаел Надал победиха своите опоненти и се превърнаха в първите полуфиналисти на турнира в Монте Карло днес ще разберем и кои двама ще премерят сили в другият полуфинал.

Световният номер 1 Новак Джокович (HEAD YOUTEK GRAPHENE SPEED) достигна до този мач след като отново му се наложи да обръща мач този път срещу Хуан Монако. Монако спечели първата част с 6-4, но в следващите две загуби с 6-2 6-2. Ноле ще има за противник по късно днес Ярко Ниеминен. Финландецът изненадващо отстрани Хуан Мартин Дел Потро в три сета и определено ще даде отпор на Джокера.

В другата среща от четвъртфиналите Ришар Гаске (HEAD YOUTEK EXTREME PRO), който надделя над Марин Чилич (HEAD YOUTEK GRAPHENE INSTINCT) в 1/16 финалите, ще мери сили с италианецът Фабио Фонини. Фонини също е една от изненадите на турнира. Той отстрани Томаш Бердих доста убедително и атрактивният му стил определено се харесва на публиката. От друга страна Гаске е много амбициран във всяка една своя среща и определено излиза като фаворит в тази.

Преди минути завърши и българското участие на турнира в Монте Карло. Първата ракета на България Григор Димитров се представи възхитително в мача си срещу един от големите майстори на клея Рафаел Надал. Гришо успя да се върне след загубен първи сет и да спечели втория, но след много пропуснати възможности за пробив в последният сет се стигна до 9-тия гейм в който испанецът проби и затвори сета с 6-4. Крайният резултат е 6-2 2-6 6-4 въпреки това уникална игра от Григор и поредно доказателство, че имаме шанс да видим българин в топ 10!